8 Haziran 2017 19:14

tiroid usg sonucu

tiroid usg sonucu tiroid bezi sag lobu 13x21x50mm(ön-arka x transver x kraniokaudal) sol lobu 18x16x45mm (ön-arka x transver x kraniokaudal) boyutlarında,isthmus 3mm kalınlıgında ölçülmüştür.tiroid bezi konturları dogaldır. parankim eko paterni homojendir. eko şiddeti dogaldır. sağ lobda orta kesimde 4mm izeokeik düzgün sınırlı solid nodül izlenmiştir ne demek istemiş yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mukadder Ayşe Bilgiç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Nodül ile kastedilen iyi veya çok nadir olarak kötü huylu büyümedir. Takip gerektirir, 6 ay aralıklarla USG ile kontrolü uygun olacaktır.

19 Haziran 2017 11:12
Prof. Dr. Mukadder Ayşe Bilgiç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Nodül ile kastedilen iyi veya çok nadir olarak kötü huylu büyümedir. Takip gerektirir, 6 ay aralıklarla USG ile kontrolü uygun olacaktır.

19 Haziran 2017 11:15