TD
Soru Sahibi
3 Kasım 2015 23:15

tiroid us değelendirme

mrb hocam tiroid us değerlendirmenizi istiyorum.Tiroid boyutları normal sınırlardadır.Her iki lop ve isthmus parankim ekojenitesi minimal heterojendir.Ssağ lobda en büyüğü yaklaşık 3*1mm boyutlu birkaç adet kistik alan izlendi(kolloid kist?kistik nodül?)Sol lob orta kesim medialinde yaklaşık 8*4mm boyutlu kistik ve solid alanlar içeren mils yapıda nodül izlendi.Ayrıca sol lobda en büyüğü 4*2.5mm boyutlu izoekoik birkaç adet solid nodül izlendi. Kan değerleri normal çıktı hocam değerlendirirseniz sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun, çok sayıda küçük kist(içi su dolu baloncuk) ve nodül(yoğun doku) izlenmiş, kanser şüphesinden bahsetmemiş, etseydi biyopsi önerecektim, 6 ay sonra kontrol ultrason yaptırınız.. www.bahadirege.com

4 Kasım 2015 15:10