LJ
Soru Sahibi
7 Mayıs 2020 23:00

Tiroid sorunu

Selamun aleykum.hocam ben kan tahlili oldum.sonuçlar şöyle ; tsh 2,40 - serbest t3 2,28 - serbest t4 1,38 - anti tiroglobulin 23,1 - anti tpo 37,9 - folat 5 - b*** *** ** - ferritin 50 - demir 62 - total demir bağlama kapasitesi 349 - hgb 13,2 - ggt 8 - alp 91 .bu tahlili 8,5 saatlik açlıkla saat öğlen bir buçukta yaptırdım.bu tahlilden 3 gün önce çinko,magnezyum ,4 gün önce lugol solüsyon,b12 hapı ve d vitamini iğnesi kullandım.magnezyum ve çinkoyu 1 hafta,iyotu 4 gün,b12 yi 1 kere,d vitamini iğnesini 5 kere kullandım.15 gün önce yaptırdığım testlerde çinko,magnezyum,iyot,d vitamini eksik çıktı ve tsh 3,65 - serbest t4 0,86 idi.iyonik çinkoyu 15mg,iyonik magnezyumu 250mg,iyotu 1 damla,b12 yi 1mg olarak kullandım.ama şunu söylemek istiyorum.daha önceden de iyonik çinko kullandım ve sonucunda yine yorgunluk,güçsüzlük,kabızlık oluştu.şimdi içmiyorum iyonik çinkoyu ve daha iyiyim.geçen yıl çinko eksikliği için çinko picolinat kullandım 30mg ve böyle bir sorun yaşamadım.iyonik çinkonun içeriği çinko laktat-2 hidrat. folatın çok düşük çıkmasının ve antikorların yüksek çıkmasının nedeni nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Biz eksiklikler ile suplementleri test ederek öneriyoruz. ürünler birbiri ile yarışmış olabilir

4 Ekim 2020 21:41