YH
Soru Sahibi
19 Aralık 2020 14:47

Tiroid nodülü

Doktor bey benim yaklaşık 1 yıldır boğazımda gıcık tarzı geçmeyen bir oksürüğüm vardı. Temmuz ayinda KBB doktoruna gittim. Oda benlik birşey yok deyip Genel Cer.ginderdi. Orda Endoskopi ve Troid USG yapıldı. Endoskopi sonucum temiz çıktı. Tiroid USG sonucunda Sol gland orta alt zonda posteriorda 4*3 mm boyutlarda hafif hiooekoik nodul izlenmistir. Diğer oran kim ekosu hafif kabalaşmış olup renkli Doppler USG dr hafif vaskülarite artışı izlenmiştir Doktorum onemli birşey yok deyip Göğüs hastaliklarina yönlendirdi. Orayada gittim. Oda sikayetlerime binaen Allerjik astim teşhisi koyup Zoster inhaler Zespira plus Recete etti. 6 ay olacak ilacları düzenli kullanmama ragmen rahatsızliklarim dahada artarak ilerliyor Gıcık tarzı öksürüğüm hic ara vermeden devam ediyor. Sanki boğazımda balgam var yada oranin tıkanmasına neden olan birşey. Yemek yerken yada birşeyler içerken resmen tikanıyorum. Rahat nefes alamıyorum. Cabucak yorulup nefes nefese kaliyorum. Biraz konusayim sesim kısılıyor.Nefes alıp verirken sırtım ağarıyor. Bunları göģüs hast.doktoruna soyledim oda bu tedavi uzun süreli bir tedavi dedi.ama zaten muayene olayı kalktı maalesef. Sanki ilaćları boş yere kullanıyorum. Ilaclar hićmi rahatlatmak insanı. Tam tersi her şey daha da ilerliyor gibi. Sizce nodulden kaynaklı olabilirmi. Bana yardımcı olursaniz çok sevinirim. Sizce nasil bir yol izlemeliyim. Bu arada bende hemsireyim. Yeni emekli oldum Cevap verirseniz minnettar olurum size. Şimdiden çok teşekkür ederim doktor bey. Herşey gönlünüzce olsun

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Endokrinoloji uzmanının fikrini almanızda fayda olacaktır Hediye Hanım. Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu

28 Aralık 2020 11:13