Gm
Soru Sahibi
24 Nisan 2019 13:09

Testosteron

Merhaba doktorum yasim 34 boy 1.78 kg *** *** ** yilinda mikro varikosel operasyonu gecirdm sprem testim suan normasperm ama iliskide erken sönme sorunu yasiyorum hergun gunde 1 mastrbssyon yapiyodum dune kadar bumu etken acaba testosteron degerim cok dusuk ciktigi icin endokrin bolumune sevk oldum urolojiden.. 1 yil sonra cocuk dusunuyorum sizce bu sonuclardan sonra en risksiz öneriniz nedir hocam kısırlıga cevirmeden testosteron yukselmesi icin... hipofiz mr temiz cıkti troid ultrason temiz cikti kan tahlil sonuclarim Lh 1,81 mlu/ml Fsh 2,7 mlu/ml Testosteron (total) 1,86 ng/ml Testosteron (serbest) 3,51 ng/ml Kortizol bazal saat 16:00 5,79ug/dl Sabah 09:00 8,81 ug/dl Prolaktin 17,11 ng/ml Anti tg antikor 10 ıu/ml Anti tpo antikor 12,15 ıu/ml Albumin 5,07 gr/dl Estradıol e2 23,01 pg/ml Adc 5,27 pmol/l Acth 21,7 ng/l Shbg 15 nmol/l Igf-1 172 ug/l Gh buyume hormon <0,05 ug/l Glukoz 103 mg/dl Glukoz 2s 116,2 mg/dl İnsulin 11,44 uU/ml

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Metin Alış
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Obezite erkeklerde Testosteron miktarını azaltır kilo verin egzersiz yapın. Yükselmezse bazı tedaviler yapılabilir

22 Mayıs 2019 23:29