HG
Soru Sahibi
16 Aralık 2021 12:16

Testis elektriklenme baldır (torsiyon öyküsü)

Hocam hayırlı akşamlar dilerim. Çok tedirgin olup yazdım affınıza sığınıyorum. 2 yıl önce sağ testis torsiyonu şüphesiyle hastaneye gittim. Testler temiz çıktı. Bulantı ağrı şikayetlerim oldu minimal hidrosel felan daha sonra.Bugün de sol bacağım testisi me dokundu biraz sert yürürken. Eve geldim tabi sol testisi havaya kaldırdım tesisten yukarıya doğru titreşim hissi yaşadım. Ağrı yok sinirsel bir etki mi bu şuan tekrar yapıyorum birdaha olmadı ağrı sızı da yok. O bölgeyi fazla düşünmek sinirsel aktiviteyi mi arttırıyor acaba? Önceki dönemde kendi kendine detorsiyone olmuş da olabilirsin demişlerdi.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Op. Dr. Murad Çeltik
Op. Dr. Murad Çeltik
Üroloji , Androloji

Sert darbenin etkisi ile oluşan oluşan ağrının yansıması olmuştur. O bölgede spermatik korda sarılı cremaster kası var, gerilmelerde , ters bir harekette onun spamı ve ağrısının kasığa doğru yansıması olabilir.

1 Ocak 2022 16:54
HG
Soru Sahibi

Peki hocam testisin pozisyonel duruşu ile ilgili ne söylersiniz? ağrı olmadığı sürece normal midir? Bazen sağ testisim yan duruyor hissi yaşıyorum. Özellikle soğuk havalarda ve tuvalete sıkıştığında, erekte olduğumda biraz yürüyünce kendi kendine düzeliyor. Ya da ısınınca. Geçmiş torsiyon şüphesi o testis le ilgili bu durumu önemli yapar mı? Yoksa dönemsel refleksi yoğunlaşması tarzında bir durum mudur? Yeni başladı 1 aydır var

1 Ocak 2022 17:17
Op. Dr. Murad Çeltik
Op. Dr. Murad Çeltik
Üroloji , Androloji

Torsiyon olursa ağrı olur.

8 Nisan 2022 14:04
Op. Dr. Murad Çeltik
Op. Dr. Murad Çeltik Üroloji , Androloji

Yazar toplam 4352 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Taş kirma islemi Op. Dr. Murad Çeltik
Peniste tahris Op. Dr. Murad Çeltik
cinsel rahatsızlık Op. Dr. Murad Çeltik
İdrarı düz yapamama Op. Dr. Murad Çeltik
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube