TV
Soru Sahibi
8 Temmuz 2018 13:30

Tekrarlayan ishal

Tekrarlayan ishal Hocam ben 2sene önce safra kesesi ameliyatı oldum 4-5ay öncesine kadar ara ara ishal oluyordum ancak son 4-5 aydır sürekli ishal oluyorum oluncada çok uzun sürüyor gaita ve kan tahlili yapıldı birşey çıkmadı ara ara mide ağrım ve sırt ağrılarımda oluyor safra kesesi ameliyatı sonrası bu ishal normal midir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fatih Aslan
Genel Cerrahi

Öncelikle geçmiş olsun. Tabi ki normal değil. Öncelikle endoskopi ve kolonoskopi yapılması lazım. Eğer bunlar normal çıkarsa karın tomografsi görmekte fayda var. Eğer bir sebep bulunamazsa pankreaz enzim takviyesi denenebilir. Tekrar geçmiş olsun.

8 Temmuz 2018 23:32