TN
Soru Sahibi
25 Eylül 2021 02:13

Tekrarlayan düşük

Merhaba doktor bey, 1 yıl ara ile olan iki gebeligimde 6_7. Haftalarda düşükle sonuçlandı.bunun sonucunda trombofili paneli ve kromozom testleri yapıldı. Ancak tek bir değerim MTHFR MUTASYON ANALIZI(A1298C) _HOMOZIGOT 1298CC şeklinde geldi.bunun anlamı nedir?Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kaan Pakay
Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Bu mutasyon dusuklerinizi acıklamaz . Folik asit kullanmanız gerekir gebelikte ve gebeliği planlayarak önceden folik asit kullanarak yapın .

25 Eylül 2021 23:26