E
Soru Sahibi
18 Mayıs 2013 19:46

Tarsal Kemik Kırığı

Merhaba. yaklaşık 25 gün önce motor kazası sonucu sağ ayakta tarsal kemik kırığı oluşmuş. Alçıya aldılar ve 15. günde değneğimin kayması sonucu düşerken reflex olarak basmak zorunda kaldım canım ilk kırıldığı andaki kadar yandı ama sonra ağrı sızı kalmamıştı fakat 23.günde tekrar refleks olarak üzerine basmak zorunda kaldım be bu sefer 2 gündür ağrım var ama şişlik yok.Yanlışlıkla üzerine 2 defa bastığım için kaynama süresi uzar mı yahut kalıcı bir hasar bırakırmı.Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ekrem Devseren
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun. Hangi tarsal kemiğin kirik olduğuna bağlı olarak, iyileşme süresi uzayabilir ve avaskuler nekroz gelişebilir. Doktorunuza başvurunuz.

18 Mayıs 2013 21:50