ÇB
Soru Sahibi
5 Temmuz 2019 13:25

Tansiyon ilaçlarıyla sarımsak,limon,maydonoz kürü

Hocam merhaba annem yüksek tansiyon hastası coverslay,ecopirin,ator40,diltizem ilaçları kullanıyor damar tıkanıklığı için kimya profu saraçoğlu hocamızın sarımsak,limon,maydonoz kürünü uygulamak istiyoruz acaba bu ilaçlarla birlikte kürü yapsa bir sakıncası olur mu? şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Olabilir. Sarımsak diltiazem etkisini arttırır tansiyon ilacininda öyle. Limonun da tansiyon düşürücü etkisi var. Illa kür uygulayacaksanız süre bir haftayı geçmesin ve bu surede de ilaçları kırıp yarı doz alsın. Geçmiş olsun

5 Temmuz 2019 14:44