AA
Soru Sahibi
17 Kasım 2018 21:53

Talus kırığı

Talus kemiğim kırılmış ve yanlış kaynamış hocam yürümemde sorun yok ama koşarken yüklenemiyorum ayağıma. Mesleğimi olumsuz etkiliyo yanlış kaynayan talus kemiğinin tedavisi nedir ve iyileşmesi ne kadar zaman alır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Kaan Irgıt
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun Talus vücutta en nadide kemiklerden birisi kırılması zor kaynaması sorunlu olabiliyor Genelde Talus kötü kaynadı ise ellenmez çünkü br daha oynama olasılığı düşer Röntgenleri varsa tomografiyi görmem mümkünse muayene etmem gerekir neresi agriyor diye Ancak genel olarak belirgin kötü kaynama düzeltilmez Talus icin Belki de Kikirdak sorununuz var ondan kosamiyorsunuzdur Çok kötü bir kirik geçirdiyseniz bazen bazı durumları kabul etmek de gerekebiliyor bu bölge kırıklarında

18 Kasım 2018 09:02