YA
Soru Sahibi
8 Nisan 2019 23:50

Takviye edici gida

Iyi aksamlar doktor hanim, 9 aylik 7.700 kg 72 cm boyunda bir bebegim var. Motor gelisimi onden gidiyor ayrica cok hareketli .Doktorumuz cinko tedavisi onerdi fakat ekstra takviye vermek istemiyorum emin de olamadim yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Sizce de gerek var midir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Tuna Gül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

merhabalar bebeğinizin cinsiyeti, doğum haftası ve doğum kilosu, bugünkü gelişimini değerlendirmek için gerekli. normalde kilo-boy persentili beklenen düzeyde seyreden, ek hastalığı olmayan, sağlıklı ve dengeli beslenen bebeklerde ek çinko tedavisine gerek yoktur.

9 Nisan 2019 08:33
YA
Soru Sahibi

Tesekkur ederim bebegim kiz, 40+3. Haftada 2870 g dogdu doktor hanim

9 Nisan 2019 09:52
Uzm. Dr. Tuna Gül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

hekiminizle bebeğinizin gelişimi ile ilgili genel değerlendirme testlerinin yapılması konusunda görüşün lütfen. çinko da bu testlerin içinde bakılabilir.

9 Nisan 2019 10:44