AN
Soru Sahibi
16 Ekim 2015 13:54

Süt Alerjisi

Hocam merhabalar benim 6 ay 27 günlük bir oğlum var.Şuanki kilosu 8500 boyu 69 cm.doğum kilosu 3200 boyu 50 cm.1,5 aylık tan beri kakada mukus görüyorum.Sadece anne sütü alırken 5-6 kere kaka yapardı.Ek gıdaya geçtik.Ben diet yapmıyorum ama ona yoğurt peynir vermiyorum.(Daha önce 1 ay süt ve ürünleri dieti yaptım düzelme görmedim).Suan 1-3 kez kaka yapıyor.İshal değil biraz cıvık arada mukuslu.Yoğurt ve peynir verdiğimde gazı artıyor ve gaz çıkarırken hafif kusuyor fışkırarak felan değil.Cildinde ve solunumunda herhangi bir bulgu yok.Yaptırdığım gaitada testlerinde gizli kana rastlanmadı bende gözle görülebilir bir kan görmedim çok şükür.Bu bulgularla yoğurt ve peynire devam edebilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Mukus hastalık belirtisi olmayabilir. Bence gastroenterolojiye başvurup eğer ciddi reflüsü varsa tedavi olmasını sağlayın derim. Beslenme ve allerji için de bu arada onların fikrini alın...

19 Ekim 2015 07:52