YM
Soru Sahibi
4 Aralık 2021 16:51

Sürtünme ve ella

Merhabalar Ayşegül Hanım, biz 25 kasımda erkek arkadaşımla kucağındayken sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Kısa sürdü, en fazla 2 dakika. Ondan önceki adetim 10 kasımda olmuştu. Sanırım ovulasyon dönemime denk geliyor, fakat düzenli adet olmuyorum, bazen 28 gün bazen 30 gün, bazen 35 gün. Herhangi bir boşalma olmadı, fakat zevk suyu denilen sıvıda sperm olabileceğini öğrendim. Bir de boşalma olsa bile iç çamaşırımı kenara aldığım için önümde o vardı zaten. Penisinin uç kısmıyla herhangi bir temasım olmadı. Ertesi gün çok araştırıp daha çok stres yaptım, şüphelendim. Ve çok saçma biliyorum ama özel bölgeme limon sürdüm. Sürtünmeden sonraki gün Kahverengi akıntılarım başladı. İlk başta kahverengi sonra hafif 1 veya 2 damla kana dönüştü, ardından tekrar kahverengi leke oldu. Ve olayın üzerinden tam 2 gün geçmeden ella kullandım. Ella kullandıktan 2 gün sonra istifra ettim. Etkisi geçer mi bı şekilde? Ve bu elladan sonra yine iki gün sonra lekelerim devam etti. Bu akıntının sebebi ne olabilir? Ve elladan sonra şu an 5.Günümdeyim ishal oldum, onun yan etkisi olabilir mi? Sürekli karnım gurulduyormuş gibi hissediyorum aşırı stres ve panik yaptım. Öncesinde düzensizlik için doktora gittiğimde bana kistimin olduğunu ve patladığını söylemişti. Ve kokulu akıntı sebebiyle biteral isimli bir ilaç verdi, onu kullanıyordum. Gebe kalma ihtimalim var mıdır bu şekilde? Lütfen yardımcı olun, her yerde çok farklı şeyler yazıyor. Neye inanacağımı şaşırdım. Çok fazla bilgi kirliliği var, resmen psikolojim bozuldu. Çok stres yaptım. Adetime 6 gün var şu an kasıklarımda ara ara çok hafif bi ağrı var, bunun sebebi adetimin yakın olması mıdır? Gebe kalma ihtimalim nedir? Çok uzun tuttum lütfen hakkınızı helal edin, teşekkür ederim şimdiden.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba öncelik yaşadığınız cinsel deneyimle gebe kalabilmeniz söz konusu değil. Yaşadığınız anormal kanama ve ishal ellanın yan etkisi gibi görünüyor. Adetiniz ella etkisiyle farklı bir tarihte de olabilir endişe etmeyin. Sağlıklı günler dilerim

5 Aralık 2021 08:55
YM
Soru Sahibi

Merhabalar, adetim normal zamanında oldu fakat 1 2 gün erken bitti. Şüphelenip ilişkiden 1 ay sonra evde erken gebelik testi yaptım, negatif çıktı. Sonuç doğrudur değil mi?

29 Aralık 2021 19:55
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba evde testler %100 sonuç vermez kesin sonuç istiyorsanız kan testi yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim

11 Ocak 2022 11:48