YA
Soru Sahibi
3 Aralık 2021 06:34

Sürtünme ile ilişki ve ella

Merhabalar hocam, biz 25 kasımda erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Ondan önceki adetim 10 kasımda olmuştu. Sanırım ovulasyon dönemime denk geliyor, fakat düzenli adet olmuyorum, bazen 28 gün bazen 30 gün, bazen 35 gün. Herhangi bir boşalma olmadı, fakat zevk suyu denilen sıvıda sperm olabileceğini öğrendim. Bir de boşalma olsa bile iç çamaşırımı kenara aldığım için önümde o vardı zaten. Penisinin üç kısmıyla herhangi bir temasım olmadı. Ve olayın üzerinden tam 2 gün geçmeden ella kullandım. Ella kullandıktan 2 gün sonra istifra ettim. Öncesinde düzensizlik için doktora gittiğimde bana kistimin olduğunu ve patladığını söylemişti. Ve kokulu akıntı sebebiyle biteral isimli bir ilaç verdi, onu kullanıyordum. Gebe kalma ihtimalim var mıdır bu şekilde? Lütfen yardımcı olun, her yerde çok farklı şeyler yazıyor. Neye inanacağımı şaşırdım. Ve adetime 1 hafta var şu an kasıklarımda ara ara çok hafif bi ağrı var, bunun sebebi adetimin yakın olması mıdır?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

risk yok, endişe etmeyin

12 Aralık 2021 16:32
YA
Soru Sahibi

Hocam ben adet olmam gereken günden 2 gün önce adet oldum. İlk başlarda kahverengi akıntı şeklindeydi ama sonra normale döndü. Üzerinden 6 gün geçti ve hâlâ reglim. Bu yerleşme kanaması olabilir mi? Hamile miyim?

13 Aralık 2021 09:37
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

cevabımı vermişim, ikna olamıyorsanız kanda veya idrarda gebelik testi yaptırabilir veya direkt ultrasonla muayene olabilirsiniz. Randevu için Tel: *** *** **

15 Aralık 2021 14:08