AA
Soru Sahibi
11 Eylül 2007 12:49

Suphi Bey,ben 2005 yılında tam olarak ilişkiye girmeden yani dışa boşalma n

Suphi Bey,ben 2005 yılında tam olarak ilişkiye girmeden yani dışa boşalma nedeni ile evlilik dışı hamile kaldım ve yaklaşık 10-11 haftalıkken izmirin en iyi kadın doğum hastanelerinden birinde özel bir doktor tarafından kürtaj oldum. kürtajdan sonrada bir sorun yaşamadım. şimdi erkek arkadaşımla evlendim ve yaklaşık 10 aydır korunmasız ilişkiye girdiğimiz halde hamile kalamıyorum. ikimizde bu durum karşısında şaşkınız. dışardan hamile kaldım ama şimdi ilişkiye girdiğim halde hamile kalamıyorum

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmiş gebeliğiniz için kesin gözüyle bakabilirmiyiz ? Muayene olmanızı da öneririm

11 Eylül 2007 18:30
AA
Soru Sahibi

ilk gebeliğimden eminim şöyle eminim. adetim 2.5 ay gecikince ssk da test yaptırdım pozitif çıktı. sonra özel doktora gittim. doktor da teyit etti ve ultrasonda bebeği bana gösterdi. sizden öğrenmek istediğim kürtaj sırasında yanlış bir müdahale olup da bir daha hamilele kalamama şansı var mı? ilginize teşekkürler

21 Eylül 2007 14:04
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yanlış bir müdahale olmasa da gebe kalamama olasılığınız ve bunun kürtaja bağlı olma olasılığı var.

21 Eylül 2007 18:02
AA
Soru Sahibi

doktor bey son bir sorum daha olacak. kürtajdan kaynaklanan bir sorun varsa yada başka bir sorun varsa giderilme ihtimali yani hamile kalma ihtimalim nedir? duruma göre hemen muayenehanenize gelip tedaviye başlamak istiyorum. iyi çalışmalar dilerim

25 Eylül 2007 12:17
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sorunların çoğu giderilebilirdir ama öncelikle ne kadar araştırma yapılacağını planlamak gerekli

25 Eylül 2007 12:30