TC
Soru Sahibi
3 Şubat 2010 14:06

Subklinik hipertiroidi nedeniyle tedavi görüyorum. Önce propcyli günde üç k

Subklinik hipertiroidi nedeniyle tedavi görüyorum. Önce propcyli günde üç kez alıyordum , sonra ikiye şimdi de günde bir tane alıyorum.( nodüler guatr nedeniyle önceden tefor kullanıyordum. Teforu bıraktıktan 3 ay sonra ritim bozukluğu- af- yaşadım bu nedenle cordoron verdiler , tiroid fonksiyonlarım bu nedenle bozuldu ve propcyl kullanmaya başladım.Ritim bozukluğu için ritmonorm ve belok kullanıyorum.) En son tahlil sonuçlarım: T3: 0.87, T4:15.2 ,FreeT3:2.35 , FreeT4:0.96 ,TSH:0.91 Sizce ne yapmalıyım? Tahlil sonuçlarını yorularsanız sevinirim. Çarpıntılarım bu günlerde biraz arttı acaba bunun nedeni ne olabilir? Teşekkür eder saygılar sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Metin Özata
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

nodül sıcak ise radyoaktif iyod alabilirsiniz şu an hormonlar iyi ilaca devam

10 Şubat 2010 00:12