BG
Soru Sahibi
26 Temmuz 2019 00:31

Still hastalığı?

İyi akşamlar hocam. 9 aydan beri annemin şiddetli gezici ağrıları mevcut. Beyaz küresi ve sedimi de yüksek çıkıyor. Eklem ağrıları için ortopediye, vücudunda çıkan şişlikler için cildiyeye, romatolojiye ve bir çok dahiliye uzmanına başvurdu. 4 ay önce de still hastalığı tanısı koyulup kortizon tedavisine başlandı. Fakat ağrılarında, ara sıra çıkan vücudundaki şişliklerde, kan değerlerin de hala bir değişiklik yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz? Önerilerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Still hastalığı dolayısıyla sadece kortizon tedavisi mi başlandı? Romatoloji uzmanı Still hastalığı tanısından emin mi? Tek başına kortizon Still kontrolünde yeterli olmayabilir. Vücuttaçıkan şişlikler neye bağlandı?

26 Temmuz 2019 10:06