UR
Soru Sahibi
25 Temmuz 2013 11:51

spiral kayması

merhaba doktor hanım, ben 5 yıl spiral kullandım ve daha sonra çıkarttırıp tekrar taktırdım. yaklaşık 3 sene oldu. kontrole gittiğimde kaydığını öğrendim.fakat ilkini çıkrattığımda dayanılmaz bir ağrım olmuştu. şimdi tekrar çıkarttırmak istiyorum ama aynı acı olacağından korkuyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. ayrıca bazı ozel nedenlerden dolayı 2 ay sonra çıkartmam gerekecek. bu süre kalması bana zarar verir mi ? ilginize şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Özgür Kartal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Spiral kayması sağlığınıza zarar vermez. Gebelik riskini arttırır. O nedenle başka bir yöntemlerde korunun. Cikarttirmak icin endişe etmeyin kaydığına göre kolay cikacaktir

25 Temmuz 2013 17:12