KS
Soru Sahibi
30 Ağustos 2007 19:09

spıral bebek yapmadan önce takılabılıyor mu?bız2yıllık evliyiz.ve çocuk yap

spıral bebek yapmadan önce takılabılıyor mu?bız2yıllık evliyiz.ve çocuk yapma konusunda çok fazla tıtız davranıyoruz.sanırım bılınçlendıkçe ınsan korkuyor.evde sevmek için ufak birsey degıl,insan olarak görüyorum. bır gelecek,meslek,egitim yatırımı, psıkolıjık külfet olarak görüyorum ve bu durum benı strese sokuyor.insanların anlamadan hamile kalmalarını yada aldırmak günah deyıp doğum yapmalarını anlamıyorum.adet olmaya yakın bır zamanda içerıye boşlamakla hamıle kalınır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlker Günyeli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

doğum yapmamış bayanlarda spiral takımı önerilmemektedir..Çocuğun geleceğini düşünmeden çocuk yapmak tehlikeli olduğu kadar bunları abartıp doğum yaşınızı geciktirmede anlamsızdır( ideal gebelşk yaşı 22-28 arasıdır)adet olmadan 5 gün kadar öncesi güvenilir dönemdir. hamile kalma riski yoktur.

31 Ağustos 2007 12:54