KC
Soru Sahibi
6 Ekim 2017 16:22

Spinal anestezi baş agrisi

Ben 3 gün önce kil dönmesi ameliyatı oldum . Spinal anestezi uygulandı daha rahat oluca gi söylendi fakat baş ağrısından bir türlü ayaklanamiyorum yemek yiyemiyorum midem de bulanıyor sadece uzanırsam baş ağrım hafifliyor hastanede yatıyorum kaç gündür ne zaman çıkacağım da belli değil doktor baş ağrınız geçince çıkarsın diyor kafeinli içecek de tüketiyorum baş ağrısı son sürat devam yardım edebilir mısınız bana??

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Eroğlu
Anestezi ve Reanimasyon

Öncelikle çok geçmiş olsun. Postspinal baş ağrısı tedavisi için çok sıvı alın, oral ve damardan alın. Yatın ayağa kalkmayın. Karnınıza bir yastık bastırın ve basılı tutun. Damardan aldığınız sıvıya teobag ilave edin. Anestezi doktoruyla bağlantıya geçin ve tedavinizi düzenlemesini isteyin. .

6 Ekim 2017 20:07