am
Soru Sahibi
5 Haziran 2021 00:44

spermiogram

Merhabalar 8 ay önce spermiogram testi yaptırdım sperm sayısı ml de 8 milyon ve hareket yüzde 40 çıktı. Renkli ultrason çekildi varikosel çıkmadı. Profert m kullandım 8 ay ve 4 5 kez spermiogram çektim. Son tahlilde sayı ml de 70 milyon sperm çıktı. Ancak haretlilik hala yüzde 40. hormon testi yaptırdım total testesteron 5.13 ve fsh 3.60 çıktı. doktorum profert m nin yanında evicap forte 400 verdi . bu vitamin sperm hızını arttırır mı. son aşamada ne yapmalıyım sizce. sperm hızını arttırmak için tavsiyeniz var mı. şu anki mevcut durum çocuk sahibi olmayı engeller mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

Buradan tedavi yazamıyorum. Hekimlnizin tavsiyelerine uymanızı öneririm

18 Haziran 2021 08:20