SE
Soru Sahibi
12 Haziran 2019 09:40

Spermiogram testi

Spermiogram test sonucu Hızlı ileri % 5 Yavaş ileri mil/ml 24 Yerinde hareketli %3 Hareketsiz 68 Pmss 4,93 Tpmss 24,65 Normal form %1 Yüzde 95 baş yüzde 3 boyun yüzde 1 kuyruk anomalisi gözlendi. Anlamlı sitoplazmik droplet. Totalsayı % 32 Total sayı mil/ ejek 85 Volüm ml 5 İki aydır proxeed plus kullanıyorum günde bir defa çoçuk sahibi olma şansım nedir Mail baskanseles@hotmail.com

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

öncelikle geçmiş olsun burda hareket ve morfolojide sorun var gibi gözüküyor. Böyle bir durumda ilk testten 3 hafta sonra iyi bir labaratuarda spermiogram örneğini tekrar etmek gerekecektir. ayrıca fizik muayenede olmanız gerekir bunların sonucuna göre tekrar sizi değerlendirmek daha doğru olacaktır. İyi günler

19 Haziran 2019 10:46
SE
Soru Sahibi

Fiziksel muayenede varikosel çıkmadı hocam

19 Haziran 2019 20:12
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

tavsiyem ikinci bir spermiogram daha yaptırmanız ve sigara içiyorsanız bırakmanızdır geçmiş olsun

20 Haziran 2019 22:35