ös
Soru Sahibi
19 Ocak 2016 08:39

Sperm testi

Merhaba hocam esimin usg incelemesi sonucu :valsava oncesi genis cap 3.1 mm valsava esnasinda 3.4 mm olculmustur. Valsava ile reflu akim mevcuttur( varikosel) ve sperm degerleri spermatozoid sayisi ml : 35 milyon Total: 105 milyon Ileri dogru hizli hareketli 30 dk sonra %20 60 dk sonra %15 Ileri dogru yavas hareketli 30 dk sonra %10 60 dk sonra %15 Yerinde hareketli 30 sk sonra %10 60 dk sonra %5 Hareketsiz 30 dk sonra %60 60 dk sonra %65 Morfoloji %10 Ameliyat gerekli midir sperm degerleri cocuk sahibi olmaya engel midir. Simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın sevil hanım Sonuçlar normal görülüyor. tek başına /tek inceleme spermiyogram kesin bir şey göstermeyebilir. En doğrusu bunu takibinde olduğunuz hekim tarafından değerlendirilmesi.iyi günler

26 Ocak 2016 08:08