EM
Soru Sahibi
29 Mart 2024 11:47

Sperm testi

Hocam merhaba eşimle tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdik eşim sperm testi verdi sonuçları düşük çıktı ikinci test verdik tekrardan bir değerlendirmisiniz Likifikasyan :abnormal Hacim :3 Ph:8 lökosit kons. <1 Sperm konsantrasyonu 11.4 toplam hareketli <2 ileri hareketli N.A. Yerinde hareketli N.A. Hareketsiz N.A. Morf normal N.A. Hareketli sperm < 0.2 ileri hareketli N.A. Fonk sperm kons. N.A. Toplam sperm sayısı 34,3 hareketi sperm N.A. Toplam hareketleri sperm N.A. Fonksiyonel sperm N.A. Çıkmış daha öncesi sonuçları da düşüktü ikinci ters istediler bu şekilde sonuç çıktı hocam

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba bu sonuçlarda düşük. Eşinizin bir üroloji doktoruna muayene olması gerekiyor. Varikosel, hormonlar vs açısından araştırılması gerekir. Hiç bir araştırma veya tedavi almadan tüp bebek sürecine başlanması (genellikle öyle yapılıyor) başarı şansını düşürecek ve size zaman ve para kaybıyla geri dönebilecektir.

31 Mart 2024 19:30
EM
Soru Sahibi

Çok sağolun hocam bilgilendirdiğiniz için

1 Nisan 2024 08:43

Geçmiş olsun

5 Nisan 2024 18:39