KG
Soru Sahibi
26 Ekim 2019 12:53

Sperm sayısı

Sperm sayısı:*** *** **.O00 Total sperm sayısı *** *** ** vitalite yüzde 81 canlı yüzde 19 cansız.ph 8.0 volüm 2 Normal sperm oranı 2 Anormal 98. 3.derece motilite yüzde 15 ilaçla tedavi verildi lütfen cevaplarmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

Oncelikle gecmis olsun sizin tahlilinizde morfoloji dusuk 4 olmasi gerekiyor. Iyi bir merkezfe spermiogram ve scrotal doopler usg yaptirdiktan sonra varikosel oluo olmadigini bakardim. Tabi bu donemde vitamin kompleksleri kullanilabilir. Iyi gunler

27 Ekim 2019 09:52