9 Eylül 2020 18:09

Sperm çıkışını engelleme

Hocam selam umarım görürsünüz sorumu. Ben öncelikle 15 yaşındayım ve ergenliğe yeni girdim sayılır bu geçen yaz aylarında sık sık rüyalandım bu aslında sağlıklı bir olay biliyorum ancak ben ilk rüyalanmaya başladığım zamanlar 5 6 kere falan rüyalandığım zaman kendimi kasarak sperm çıkışını engellemiştim. Bunun zararlı olduğunu öğrendiğimde hemen bıraktım yapmıyorum artık.İntetnette prostat iltihabı na veya büyümesine sebep olduğu yazıyor sizce böyle bir şey olur mu daha 15 yaşındayım ve gerçekten korkuyorum ilerde prostatla ilgili bir sorunum olacak diye gerçekten 3 aydır düşünmekten psikolojim bozuldu. Yani kısacası ben bu hareketi yaparak prostatıma bir zarar vermiş miyimdir

2 cevap
Cevaplar (2)

Merak etme hiçbir sıkıntı olmaz. İltihap yapmaz ve prostata zarar vermez.

12 Eylül 2020 11:18
Soru Sahibi

Allah sizden razı olsun hocam hayatta ne istediğiniz olursa gerçekleşsin. Ailenize size hayırlı uzun sağlıklı ömür nasip eylesin hayatınızda hep başarı olsun. Beni nasıl Bi düşünceden depresyondan çıkardınız bilemezsiniz çok sağolun

12 Eylül 2020 11:22

Geçmiş olsun.

12 Eylül 2020 14:34