ki
Soru Sahibi
22 Aralık 2018 22:51

sp hastasi oğlum yutma problemi

Kolay gelsin hocam. 5 yaşında. Sp hatası oğlum katı. Yiyecekleri yutmada zorlaniyor boguluyorum diyor ve geniz akıntısı var devamlı. Geçmek bilmiyor baya bi tedavi süreci geçirdi çok zor. Durumdayız yardımcı olursanız sevinirim. suan ki diblejik sp fizik tedavi alıyor zeka gelişimi ile ilgili bir sıkıntımız yok konuşması gayet akici tek sıkıntımız tutma suanda sıvı almada sıkıntı yoktur

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sedat Işıkay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Yutma problemi yeni geliştiyse kbb ve cocuk gastroenteroloji uzmani gormelidir. Uzun zamandan beri var ise fizikciniz ile gorusmeniz gerekir. Yeme ve yutma terapileri acisindan. Gecmis olsun.

22 Aralık 2018 23:22