KA
Soru Sahibi
10 Haziran 2019 13:19

SORUNLU HAMİLELİK SÜRECİ

Merhaba, İki kere bebeklerim karnımda öldüğü için kürtaj oldum.Sonrasında rahim filmi çekildim ve rahmimde dalgalanma olduğu için ameliyat oldum.Pıhtılaşma ve kromozom analizi testlerimi yaptırdım. Kromozom analizi ve diğer tahlillerimde herhangi bir sorun çıkmadı.Pıhtılaşma testi sonucumda normal çıkmayan genler ise şu şekilde; PAI SERPINE 1 MUTASYON ANALİZİ: HETEROZİGOT 4G/5G MTHFR MUTASYON ANALİZİ A1298C: HOMOZİGOT 1298CC FAKTÖR XIII V34L: HETEROZİGOT 34 VL PROTEİN S ANTİJEN: 58,7 DÜŞÜK - REFERANS DEĞER (-126) PROTEİN C ANTİJEN: 162 YÜKSEK - REFERANS DEĞER (-153) Sürekli gitmiş olduğum ve bu durumu kendisinin yaşadığını da söyleyen doktorum, hamile kaldığımda hemen aspirin ve iğne kullanmam gerektiğini, başka gitmiş olduğum bir doktor ise aspirin ve iğneye gerek kalmadığını söyledi. Bu tarz sorunlarla karşılaşıp, nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? Sonuçlarıma göre ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Emine Aydın
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Merhabalar SiZin tüm tetkiklerinizle birlikte bir Perinatoloji uzmanınca değerlendirilmeniz doğru olacaktır Sevgiler

16 Haziran 2019 21:27