TN
Soru Sahibi
7 Mart 2021 17:40

Sorumun sonundaki sorduğum sorulara cevap verir misiniz?

Merhaba 17 yaşındayım internette mastürbasyon sıklığımın ne olması gerektiğini araştırırken varikosel videosuna denk geldim. Bende bir kontrol edeyim dedim. Testisin yukarısında bir damar var. Normal zamanda elime gelmiyor. Yıkandığım zaman testislerim sarkınca hissediyorum. Bu damarla biraz oynayıp kurcaladıktan sonra 1 saat civarında bir ağrı yapıyor sonrasında bir ağrı yok. Birde bu 1 saat sürüyor dediğim ağrı 1 saat içinde ayağa kalkınca yürüyünce geçiyor. Oturunca yine başlıyor. Testis boyutlarım normal. Mastürbasyon yaparken bir sorun olmuyor. Bir ürologla telefonda görüştüm. Kurcaladığın için belirginleşmiştir dedi. Varikosel olma ihtimali de var dedi. Fakat varikosel tespit etsem bile sperm sayını yaşından dolayı uygun değil dedi. Bu damarı tutmayı bırakmamı, ilerde testislerinde küçülme tespit edersen yanıma gel dedi. Ben yinede pek güvenemedim. Varikosel çıksa bile ameliyat olmam gerekir mi? Evlenmeden önce mi olmam gerekir? Tutmamam mı lazım bu damarı? Son olarak doktor normal zamanda dar iç çamaşırı giy dedi. Ağrıdığında geniş giyersin dedi. Öyle mi yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Varikosel çıksa bile ameliyat olmam gerekir mi? Evlenmeden önce mi olmam gerekir? C: YouTube kanalımda varikosel ile ilgili bir videom var, onu izleyebilirsin. Her varikosel ameliyat gerektirmez her varikosel zarar vermez. Tutmamam mı lazım bu damarı? C: Sıkı tutup zarar verecek şekilde baskı uyguluyorsan yapma. Hafifçe dokunmanın zararı olmaz. Son olarak doktor normal zamanda dar iç çamaşırı giy dedi. Ağrıdığında geniş giyersin dedi. Öyle mi yapmalıyım? C: Daha teşhisinin ne olduğu bile belli değil. En iyisi sen bir muayene olmaya git. Geçmiş olsun.

9 Mart 2021 08:18