AK
Soru Sahibi
31 Mayıs 2020 00:11

Solunum sıkıntısı

Doktor bey kızım 5 yaşında 10 gün önce tesbih boncugundan biraz büyük boncuk yuttu bana iki gün sonra söyledi röntgen çekildi sadece cigerlerde belirti olmadığı soylendi ama kızım Ogün den beri hergun nefesinin az geldiğini ve gırtlak kısmında nefes borusuna birşey takıldığını söylüyor orada takılma şansı varmı delikli boncuk orada n nefes alınır mı ne olur cvp yazın çok korkuyorum

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Erkan Çakır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

delikli boncuk gırtlağa ve daha alt bölgelere takılabilir ve deliği olduğu için nefes alıp vermede zorlanma olsa da buna imkan sağlayabilir. size en yakın rijit bronkoskopi yapılabilen bir merkeze ( çocuk cerrahisi ya da göğüs cerrahisi ya da bazı hastanelerde kulak burun boğaz kliniği bunu yapabilir) başvurmanızı öneririm. geçmiş olsun

31 Mayıs 2020 21:33
AK
Soru Sahibi

Size getirme şansım varmı bana en yakın yer ege üniversitesi orayı çok önermiyorlar size nasıl muane orabiririz çocuğum için çok korkuyorum

1 Haziran 2020 00:29
Prof. Dr. Erkan Çakır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

ege üniversitesinde yabancı cisim aspirasyonlarına rahatlıkla müdahale edilebilir oranın çocuk kliniğine başvurun sizi yönlendireceklerdir önerim bu şekilde istanbula gelirseniz yardımcı oluruz, sorun değil ama ege de rahatlıkla halledilebilecek birşeydir

1 Haziran 2020 22:09
AK
Soru Sahibi

Doktor bey ege üniversitesi acil durum dışında kabul etmedi muane için KBB uzmanına gittik yakınımdaki özel klinikte muane oralak bayirtmadan burundan plastik hortumla girerek inceleme yapıldı nefes borusu girişine kadar gözlem yaptığını ve birşey olmadığını söyledi bu muane yeterlimi acaba öksürüğümuz yok ama gırtlak acısı ve nefes azlığı devam ettiğini söylüyor kızım gece uyumaları normal ne yapmam gerekiyor bu şekil beklemesi tehlike arz edermi yoksa herşey normal mi teşekkür ederim şimdiden cvbiniz için

3 Haziran 2020 00:17
Prof. Dr. Erkan Çakır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Mutlaka gırtlak altı bölgeye ve bronşlara bakmak gerekli Gelirseniz yardımcı oluruz Yarın bronkoskopi günümüz Acil vaka olarak almaya çalışırız Bugün istanbula gelin ya da yarın sabah erkenden burda olun Bezmialem vakıf ğniversitesi tıp fakültesi hastanesi çocuk göğüs hastalıkları polkliniği aksaray fatih *** *** ** aksilik halinde arayın

3 Haziran 2020 07:18