ÖÇ
Soru Sahibi
11 Mayıs 2020 11:47

Sol çene altında şişmiş lenf nodları

İyi çalışmalar hocam.benim yaklaşık 4 hafta önce bogazimda yanma sikayetimle doktora gittim ve farenjit teşhisi konuldu ama halen geçmedi.sonra sol çenemin hemen altında bir şişlik fark ettim.sonra ultrasyona girdim.*her iki üst kuğular zincirde en büyüğü solda 24*9 mm boyutlarinda bir kaç adet bening görünümlü ovoid yapıda yağlı hilusu izlenen lenf nodları mevcuttur* yazıyordu. Hocam farenjitim halen geçmedi lenf nodlarim da halen şişlik devam ediyor ne yapmalıyım daha ileri tetkik yaptırmalı mıyım yoksa beklemeliyim.iyi calismalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Erdal Gül
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun. Geçirilen boğaz enfeksiyondan sonra boğaz etrafı, boyunda lenf bezlerinin şişmesi beklenilen normal bir durum. Ultrason raporunu da iyi huylu olarak değerlendirilmiş. Endişelencek bir durum olduğunu sanmıyorum. Ancak farenjit hali düzelmediyse yeniden muayene olmanız gerekir.

11 Mayıs 2020 12:02