ŞŞ
Soru Sahibi
19 Aralık 2013 16:37

sol böbrekte fokal kaliektazi

Merhabalr ulturason sonucmda sol böbrek üst polde fokal kaliektazi ile uyumlu görünm izlenmiştir yazıyor.bu hastalık nedir ve tedavisi nasıldır?

1 cevap
Cevaplar (1)

İdrar toplayıcı kanalların kısmi bir alanında genişleme var demek. Eskiden kalma bir genişleme olabilir. Fonksiyon gösteren bir test (ürografi ya da sintigrafi) faydalı olur. Geçmiş olsun.

26 Aralık 2013 00:35