to
Soru Sahibi
2 Nisan 2014 12:21

slm önce aso yüksekli sonra lenf bezlerin ortaya çikmasi

Hocam Bitlis ten yazıyorum 8 yaşında bir oğlum var önce aso'su yüksekti boğaz enfeksiyonu geçiriyordu ama Bitlis te lenf bezleri var dediler Bitlis USG Sonucu *Bilateral servikal zincirinde büyüğü solda 3 cm çapa ulaşan ovoid görünümde, Fakat yağlı hilusları net değerlendirilemeyen ve korteksinde retiküler patern bulunan çok sayıda lenf nodu izlenmiştir.Olası lenfoid malignite açısından ileri tetkiki önerilir Adana Balcalı hastanesi Çocuk hemotojiye götürdüm boyun USG şöyle Boyunda multpl sayıda 1 cm altinda oval şekillı yağlı hıluslu LAM ve ofrot izlendi sol sibmandibler bölgede yaklaşik 2.3 cm boyunda yağli hilusoblide oval şeklli lap izlendi *** *** ** tarihinde 3 cmm dediler diyarbakir hemotoloji bölumune göturdum *** *** ** tarinde solda 25x8 sağda 20x*** *** ** tarihli usg sonuçu solda 18x7 sağda 19x8 perifirik yaymasi temiz çikti bunu nasıl yorumlayabiliriz ilgınız için şimdiden çok tşk ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Er
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Çocuk olması nedeniyle Pediatri Bölümü'ne danışmanız uygun olur. Geçmiş olsun

2 Nisan 2014 13:34