21 Haziran 2011 14:45

slm ben 21 yaşındayım daha önce gittiğim diş hekimi bana tel taktırmam gere

slm ben 21 yaşındayım daha önce gittiğim diş hekimi bana tel taktırmam gerektiğini söyledi dişlerimin düzgün olmaması nedeniyle ben sizden tel taktırmayla ilgili bilgi alacaktım ne kadar takılı kalıyo ve nasıl takılıyo şimdiden tşk

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhabalar, Ortodontik tedavinin süresi dişlerinizin yapısıyla alakalı olarak farklılık göstemekle beraber ortalama 18 ay sürmektedir. Basit vakalarda 8-12 ay içerisinde de sonuç almak mümkündür. Tellerin nasıl takıldığına gelirsek; ortodontide kullanılan hemen hemen bütün aygıtlar, dişlerinizin üzerine diş hekimliğinde kullanılan çeşitli dolgu maddeleri ve yapıştırıcılarla sabitlenir ve bunların yardımıyla dişlerinize kuvvet uygulanır.

22 Haziran 2011 01:13