ÖG
Soru Sahibi
25 Ocak 2017 00:11

Skolyoz bel fıtığı yapar mi

Merhabalr doktor hanım ; Sorum skolyoz ve bel fıtığı ile ilgili.28. Yaşında 15 derece skolyozu olan bir hastanın skolyozunun derecesi düşmesi mümkün mudur? Birde skolyoz bel fıtığı yapabilir mi? Bilhassa. Bel bölgesindeki eğrilik sebep olur mu fitiga?

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş Olsun Gözde Hanım Evet skolyoz mekaniği omurgada bozduğu için yanlış yüklenmelere bağlı bel fıtığına zemin hazırlar. Eğriliğiniz çok yüksek değil ama yarattığı sonuçlar fazla tedavi olabilirsiniz

28 Ocak 2017 12:26