CS
Soru Sahibi
17 Ocak 2021 14:32

Sjogren sendromu ve gebelik

5 haftalık gebeyim sjögren sendromum var anti ro testim yüksek pozitif olduğu için günde 1 adet plaquenil kullanıyorum bebeğe zararı olur mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berfin Ökmen Özkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Gebelik döneminde plaquenil kullanılabilir, kullanımında bebeğe zarar verdiğine dair bir kanıt bulunmamaktadır.

17 Ocak 2021 17:37