SS
Soru Sahibi
7 Temmuz 2018 01:09

Sivilce tüylenme

Merhabalar 21 yaşındayım sivilce ve tüylenme şikayeti ile soktora gittim usg sonucunda bilateral multipl kist(pco) yazıyor adetin ikinci gününde yaptırdığım ilk tahlilde estradiol 243 fsh 1.78 lh1.86 prolaktin 42.15 çıktı doktor tahlilleri tekrar istedi tekrar yaptırdım estradiol 239 lh 2.4 fsh 2.96 progesteron 0.98 prolaktin 11.41 tsh 3.59 t4 0.8 bu arada euthyrox kullanıyorum bi sorun var mı sonuçlarda?birde bu 2 aydır 15 günde bir adet oluyorum tahlillerle mi alakalı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Feray Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet düzensizliğiniz ile birlikte hormanlarda da düzensizlik oluşmuş. Hava değişikliği, stres,ilaç kullanımı gibi durumlardan da kaynaklanabilir. Devam ederse tedavi olmanız gerekir

18 Temmuz 2018 12:56