KY
Soru Sahibi
24 Ocak 2016 02:36

Şişlik Duruyor

Merhaba Prof. Dr. Sayın Alper GÖKÇE. Öncelikle konu ilgisine 'Ayak Burkulması' şıkkını tıkladım. Bundan 1 ay önce futbol müsabakasında ayak bileğim bir pozisyonda kötü bir darbe ile burkuldu. Kıtırdamaları hissettim beynimde. Rakip oyuncu ayak bileğime bastı ve terse hareket oldu. Bunun neticesinde ayağım atele alındı, kırık çıkık yok ama bağlarda sorun var dediler. Şişlik olması normal dediler. Daha geçtiğimiz pazartesi kontrol filmi çekildim ve şişlik yarı yarıya indi ama gözle görülür biçimde aradaki fark belli oluyor sağ ayağımdaki şişlik. Dokularda bi sorundan dolayı şiş olduğunu, zamanla geçeceğini söylediler lakin 1 aydan 5 gün fazla şişlik hala var ve ayak bileğim koşabiliyorum ama bazı hareketleri tam yapamıyorum ve güvenim gelmiyor. Bu şişlik için jeller kullandırdılar ama hala fayda yok. Ayak aşi kemiğinin sağ ve sol tarafındaki yerlere biraz bastırınca acıyor, aşi kemiğinin üstünde de şişlik var. Yardımcı olur musunuz lütfen Profesör Doktor Sayın Alper GÖKÇE .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

Mr görüntülerini görelim eğer bağ yaralanması ise artroskopik onarım onerılir. Bağ artıkları ise temizlenmelidir. sadece ödem is ilaçla tedaviye devam edimelidir. aşağıdaki ilteişim bilgilerimi veriyorum. tahlilleri ulaştırrınız.

24 Ocak 2016 13:57