DY
Soru Sahibi
7 Kasım 2018 12:53

Sırt fıtığı

Merhaba hocam Sırtımda bazen çok ağrılar oluyor bunun için MR çekildim. Mr raporu sonucunda bunlar yazıyordu * Alt torakal düzeyde vertebra korpus köşelerinde yer yer küçük schmorl nodülleri, * T6-7 diskinde küçük santral annüler yırtık eşlikli sağ parasantral protrüzyon, * T7-8 diskinde sağ parasantral herniasyon, * T8-9 diskinde annüler yırtık eşlikli sağ parasantral protrüzyon, * T9-10 ve T10-11 disklerinde diffüz bulging, * T11-12 disklerinde sol parasantral protrüzyon. Ağrılarım devam etmekte bunun için ne önerirsiniz yardımcı olursanız mutlu olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Konuralp İlbay
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Anlaşıldığı kadarıyla omuriliğinize bası yapan fıtığınız yok. Bir fizik tedavi uzmanına başvurmanız ve tedavi sonrası verilecek egzersiz ve önerileri uygulamanız doğru olacaktır. Geçmiş olsun.

7 Kasım 2018 19:59