TY
Soru Sahibi
15 Mayıs 2020 00:42

Sinüs bt raporu

İyi akşamlar hocam PARANAZAL SİNÜS BT KLİNİK BİLGİ ; Viral pnömoni Teknik: Aksiyal 2 mm kalınlığında kesitler alınmış ve MPR değerlendirme yapılmıştır. BULGULAR ; Nazal septum sağa deviye olup spur formasyonu izlenmiştir. Her iki orta konkada konka bülloza mevcuttur. Her iki orta ve sol alt konka hipertrofiktir. Maksiller sinüslerde, etmoid hücrelerde sıvı değerleri izlendi. Frontal ve sfenoid sinüs havalanmaları normaldir. Paranazal sinüs ostiumları açıktır. ..sonucum bu şekilde ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Hayriye Karabulut
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Tıbbi Genetik , Odyoloji

Bı sonuca göre önce ilaç tedavisi olmalısınız. Daha sonra muayeneye göre ameliyat gerekebilir. Geçmiş olsun

15 Mayıs 2020 00:47