öt
Soru Sahibi
24 Eylül 2019 18:41

sinir ameliyati

iyigünler ben almanyadan yaziyorum benim kizim 14 yasindayken kalcadan ameliyat oldu vida takildi kalcasina vidayi cikardilar yarisi icinde kirildi yalniz ameliyatindan sonra ayak bileginden calismadi pereneus dediler ve suan ayakkabi giyerken ayakkabinin icine dizden pereneus palsi tasiyor ayak parmaklari hissetmiyor ve 6ay beklememizi söylediler ama bir faydasi olmadi bunun bir cözümü varmi dünyada suan kizim 19 yasinda simdiden bilgilerinize tsk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Eyüp Genç
Beyin ve Sinir Cerrahisi

iyi günler türkan Hanım. Kızınız 14 yaşında ameliyat olmuş ama 6 ay beklemekten bahsetmişsiniz. Zannediyorum yeni gelişen bir olay var. Tuzak nöropati dediğimiz hastalık halinde periferik sinir serbestleştirilmesi cerrahileri uygulanmakta. bazı durumlarda bekliyoruz ama Kızınızın durumunu Tetkik sonuçları ile birlikte değerlendirmek isterim. Geçmiş olsun.

24 Eylül 2019 19:52