ye
Soru Sahibi
15 Mayıs 2022 12:30

sınav stresi

Merhaba hocam. Ben 18 yaşındayım bundan 1 hafta önce bir psikiyatri uzmanına göründüm kendisine 2 senedir üniversite sınavına hazırlandığımı son 1 aydır sonucu düşünmekten ders çalışamadığımı sınavlarda elimin titrediğini söyledim. Kendiside bana misol 50mg ve dideral40 mg verdi kullanmaya başladıktan 4 gün sonra şiddetli baş ağrısı ve beynimde uyuşma ve yanma hissi başladı. Doktorum böyle bir şeyle karşılaşabileceğimi söylemediği için ben de panikledim. Çünkü birkaç gündür nasıl desem kafamın içi yanıyor ve hiçbir şeye odaklanamıyorum beynimin içi gıcıdıyor ( Böyle diyince kimse anlamıyor ama sınavda odaklanmya çalışınca beynimden parmak kıtlatma sesine benzer sesler geliyor ) İki kez acile gittik serum takıldı baş ağrım hafifledi biraz ama kafamdaki uyuşukluk ve yanma hissi hala devam ediyor ben ilacı 6 gün yarım 2 gün tam aldım sonra bıraktım zira yataktan çıkamadım bir hafta boyunca ne ders çalışabildim ne sınavlarıma gidebildim film altyazısına dahi odaklanamıyorum iyice psikolojik olarak yıprandım şimdi de kafamdaki bu gıcırdama yanma ve uyuşukluk hissi gitmeyince ne yapcağımı bilemedim 1 ay sonra üniversite sınavına gireceğim çünkü tekrar psikiyatri uzmanına mı görünmeliyim yoksa nöroloji uzmanına mı gitmeliyim ? (ilacı iki gündür kullanmıyorum ve kendi doktorum devlet hastanesinde çalıştığı için günü yokmuş kendisine ulaşamadık )

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba Esra, antidepresan ilaçlar nadiren de olsa başlangıçta yanetki yapabilirler. Her ilac da olduğu gibi. Bir psikiyatri hekimine başvur ve tedavin tekrar duzenlensin. Geçmiş olsun

16 Mayıs 2022 19:42
Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Uzm. Dr. Zeynep Arslan Psikiyatri

Yazar toplam 49 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
sınav stresi Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Ankiseyete Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Anksiyete olabilir miyim? Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Anksiyete bipolara çevirir mi Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Nefes takıntısı Uzm. Dr. Zeynep Arslan
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Doğa Sevinçok Psikiyatri
Facebook Twitter Instagram Youtube