DD
Soru Sahibi
8 Ekim 2022 21:49

SIK İDRARA ÇIKMA

Merhaba hocam daha öncesinde size yazmıştım bir soru daha sormak istiyorum ben kadın hastalıklarına muayene oldum doktorum fiziksel muayene ile trikomanas teşhisi koydu ilaçları kullandım fakat ben tekrar muayene gittim akıntı şikayetlerim vardı ve sık idrara çıkıyordum doktorum eşime de cipro yazdı daha sonrasında gittim vajinal kültür aldı bakteri üremedi çıktı dahiliyeye gittim alt batın emar istedi sonucun temiz görünüyor dedi idrar tahlilin de normal dedi hocam benim 4 sene öncesi biriyle bir yakınlaşmam oldu ondan sonra başladı ve eşimle de temasımız vardı eşimde de sık idrar ve yanması var hocam trikomanas olsa sadece böyle devam eder mi yoksa bel soğukluğu gibi bakteriler olabilir mi ? Ne yapılmalı sagolun cevaplarınız İÇİN :)

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba oncelikle gecmis olsun..Anlattiginiz tablo supheli iliskilerden sonra olabiliyor. Trikomanasin su anda aktif oldugunu dusunmuyorum ancak siz aralikli olarak uretrit geciriyor olabilirsiniz. Iyi bir urologa muayene olmanizi oneriyorum. Tekrar gecmis olsun..

14 Ekim 2022 19:42
DD
Soru Sahibi

Peki hocam eşim daha öncesinde sistokopi oldu ama sanırım bu hastalıkları ikimizde bilmediğimizden doktora açıkca demedi sanırım ilişkim oldu diye doktor normal bir enfeksiyon diye sistit yönelik ilaç vermişti hala devam ediyor daha öncesinde tetra gibi azitro gibi ilaç tedavisi almadı profesör doktora çıkmayı düşünüyoruz nasıl bir testle anlaşılır Ayreten ben vajinal kültür idrar testi ve emare girdim temiz dediler smear testimde biz şuan tedavi alsak düzelir miyiz ? Benim hangi testlere yönelmem doğru olur

14 Ekim 2022 20:08

Eşle tedavinin aynı anda yapılması gerekir. Yoksa başarı oranı düşük olur.

15 Ekim 2022 00:29
Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Prof. Dr. Ahmet Gökçe Üroloji

Yazar toplam 184 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Hamilelik ve böbrek ağrısı Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Sertleşme bozukluğu Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Ani idrar hissi Prof. Dr. Ahmet Gökçe
İdrarda bakteri Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube