CO
Soru Sahibi
17 Mart 2017 23:50

Sigara bırakırken yan etkiler

Merhaba Recep Bey babam 53 yaşında ve yaklaşık 40 senedir sigara kullanmakta sigarayı bırakmaya karar verdi ve doktora gidip gerekli tahlilleri yaptırdıktan sonra doktor zyban 150 mg ilaç verdi 16 gündür ilacı içmekte ve sigarayı bıraktı ilk 3gün 1 tane sonra 2 tane içmesi gerekiyormuş o şekilde uygulamakta fakat nefes darlığı geceleri uykusuzluk sıkıntı ara ara heyecanlanır gibi hissettiğini söylüyor ve mide yanması oldu sizce ilacı bırakmalımı yoksa bu sıkıntıları düzelir mi şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Recep Dodurgalı
Göğüs Hastalıkları

Zyban kullanımına bağlı olarak bahsettiğiniz türden yan etkiler görülebilmektedir.İlacı bıraktırmayı gerektirecek derecede ciddi olup olmadığına tedavinizi başlatan hekiminizin kontrol ederek karar vermesi gerekir.Selamlar.

18 Mart 2017 09:11