GF
Soru Sahibi
26 Aralık 2018 21:06

Servıkal spınal mr ıncelenmesı

Merhaba boyun tutulması ve agrısı ıle 9 ay once cekınmıs oldugum emar Servıkal lordoz duzlesmıstır. C5-6 duzeyınde ıntendıtesınde aZalma dıffuz bulgıng zemınınde sol paramedıan protruzyon nedenı ıle ventral subaraknoıd mesafede kısmen daralma ızlenmektedır.. Agrılarım kurek kemıgıne kola vurmaya baslayınca tekrrdan emar ıstedıler su ankı raporumda Servıkal lordozda duzlesme ve c5-6 sevıyesınde kıfotık angulasyon bulunmaktadır C5-6 dıskınde pısterıor sol paramadıan protruzyon mevcut olup eslık eden kıfotık angulasyon ıle beraber bu duzeyde ventral subaraknoıd mesafede kapanma ve sol ventral kök çıkısına bası ızlenmektedır Hocam kuvvet uygulayamıyorum calısmakta gucluk basparmak ve ısaret parmagıma vuruyor agrısı durum bedır acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mahmut Gökdağ
Beyin ve Sinir Cerrahisi

MR GÖRÜNÜLERİNİ GÖRMEKTE FAYDA VAR. RAPORA GÖRE KOLA GİDEN SİNİR SIKIŞMIŞ DURUMDA AĞRILARINIZ İLAÇ VE FİZİK TEDAVİ İLE GEÇMİYORSA CERRAHİ YÖNDEN DEĞERLENDİRMEYE ALINABİLİR.

30 Ocak 2019 16:34