GM
Soru Sahibi
16 Ocak 2019 12:41

Serebral palsi

Adnan hocam merhaba daha önceden de yazmıştım size ama bebeğim sp hastası ayakları için gittiğimiz ortopedi hekimi sağ omuz da spastite mevcut ama patalojik refleks yok sp mi değil mi anlam veremedim dedi fizik tedavi görüyoruz baya fayda sağladı...daha önceden de dediğiniz hastalığın ismine takilmayin diye ama takıldığım şey hastalıktan ziyade spastite olup gerçekten patolojik bir refleks daha olmayan bebegimdeki durum ne altında farklı hastalıklar çıkabiliyor mu sp değilse spastite var ama başka bulgu yok bu nedir durumu???aminoasitlerine biotinin laktat düzeylerine bakildi normal denildi bazen mr temiz çıkıp 2 3 yaşlarında mr da metobolik hastalığı rastlanabiliyormus metobolik bir durum olma ihtimali yüksek midir?erkenden farkettigim için tedaviye baslandi başka bir hastaliksa da zaman kayıp etmekte istemiyoruz.böyle bir durum olabiliyor mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adnan Ayvaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Bunlar hastanızı muayene etmeden cevabını söyleyemeyecegım sorulardır. Yazdığınız hastalık olasılıkları çeşitli bulgular doğrultusunda ortaya çıkabilen risklerdir. Sizin durumunuz için yorum yapmam buradan imkansız. Size önerim en yakın yerde ulaşabileceğiniz bir çocuk nörolojisi uzmanına başvurmanız ve onun takibinde kalmanızdır. sağlıklı günler dilerim.

16 Ocak 2019 14:57