KM
Soru Sahibi
16 Ekim 2019 07:21

Sekrol surup

Hocam merhaba biz Eskişehir'den hastaniziz inanın sizi çok arıyoruz benim 2 aylık kızım var şu an 5.5 kilo grip oldu burun tıkanıklığı ve balgamı var sekrol şurup verdiler ama çok tedirgin sağlık ocağının doktoru sekrol balgamı çoğaltır ve Cocugu daha çok zorlar tıkar demişti ne yapmam iz lazım cevaolarsaniz memnun olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba. Sekrol balgami sulandirdigi icin miktarını arttirip öksürüğü çoğaltabilir. Bu sebeple kullanmanizi ben de tavsiye etmem. Yapacağınız en önemli uygulama burun temizliği. İzotonik serum ile sık sık burun temizligi yapin. buhar makinesi var ise gunde 4 5 kez 2 3 dk lik soguk su buhari uygulayin. Öksürük artar veya devam ederse de mutlaka çocuk doktoruna tekrar gosterin. Geçmiş olsun

16 Ekim 2019 09:34