GR
Soru Sahibi
29 Ağustos 2008 21:48

SAYIN HOCAM;Ben 1 yıl 1 aylık , evli bir bayanım ve çocuk düşünüyoruz.Hamil

SAYIN HOCAM;Ben 1 yıl 1 aylık , evli bir bayanım ve çocuk düşünüyoruz.Hamile kalmak için birleşmeyi ne kadar sıklıkta yapmamız gerekiyor?Kadın doğum uzmanına gittim çocuk düşünüyoruz dedim tahlil verdim muayene oldum bir sorun olmadığını söyledi beyimde daha önce ürolojide muayene oldu çok şükür beyimdede bir sorun yok?Daha yeni ÇOCUK düşünüyoruz. Sorduğum konu hakkında Beni aydınlatırsanız sevinirim.Doktoruma hangi sıklıkta birleşmeliyiz diye sormadım. SAYGILARIMLA...

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Op. Dr. Seval Taşdemir
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet siklusları çok düzenli olan kadınlarda (ortalama 28 gün)bir adet siklusunda ovulasyondan (yumurtlamadan- tahmini olarak âdetin 14.günü) önceki ve sonraki yedi gün gebelik şansı yüksektir. Yumurtlama iki adet kanamasının tam ortasında 13–15. günlerde gerçekleşir. Düzenli adet siklusları olan bir kadın adet kanamasının başlangıcından itibaren 6–22 günler arasında toplam 16 günü gebe kalma şansı en yüksektir diye kabul edilir. Bu günler gün aşırı veya günde 1 kez size bağlı olaraktır.

1 Eylül 2008 14:17
GR
Soru Sahibi

Ben eşimle birleşmelerimde ultrason jeli kullanıyorum.Jel sprmleri olumsuz etkiliyormuş bunu duydum:(Siz ne diyorsunuz?Korunmuyoruzda çocuk istiyoruz.Son üç adetimi hesaplayıp yumurtalama dönemimi hesapladım.Yumurtalama hesabım şu;9 eylül ve 14 eylül arası bu günler içerisinde sadece 14 eylülde birleştik. Birde reglimin hemen bitişinde birleştik.14 eylül için test yaptırmam çok erken, bu günler içerisinde girdiğim birleşmelerimde hamile olma riskim yüksekmidir?

17 Eylül 2008 03:13
Op. Dr. Seval Taşdemir
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

jel kullanmayın daha basit su bazlı kayganlaştırıcılar kullanabilirsiniz. çocuk isteği varsa kullanmasanız daha iyi olur. birde bunlara dikkat edin. Âdetin 3ncü günü FSH, LH, E2, PRL, T3, T4, TSH hormonlarınıza bakılmalı, eşinize sperm testi yapılmalı bunlarda sorun yoksa rahim filminiz çekilmeli bunda da sorun yoksa ve en geç 1 yıllık korunmasız ilişkiye, yumurtlama takibine ve aşılamaya rağmen gebelik oluşmazsa bizimki gibi bir tüp bebek merkezinden yardım almalısınız. Adet siklusları çok düzenli olan kadınlarda (ortalama 28 gün)bir adet siklusunda ovulasyondan (yumurtlamadan- tahmini olarak âdetin 14.günü) önceki ve sonraki yedi gün gebelik şansı yüksektir. Yumurtlama iki adet kanamasının tam ortasında 13–15. günlerde gerçekleşir. Düzenli adet siklusları olan bir kadın adet kanamasının başlangıcından itibaren 6–22 günler arasında toplam 16 günü gebe kalma şansı en yüksektir diye kabul edilir.

17 Eylül 2008 12:20
GR
Soru Sahibi

BİZ EŞİMLE BEBEK DÜŞÜNÜYORUZ. GEBELİK DÜŞÜNEN BAYANLAR FOLİK ASİT ALIYORLARMIŞ DOĞRUMU? Folik asit bebek için önemli beyinin gelişimi bununla birlikte bazı hastalıkları önlüyon özellikle ilk 11 hafta kullanılması gerekiyo beyni gelişirken folik asit ihtiyacını vucüttan alamazsa sorunlar çıkabiliyo yani hamile kalmadan önce içmeyi söylüyo doktorlar. Folik asit hakkında bugün bunları öğrendim bi arkadaşım söyledi.. folik asit almamda bir zarar yok değilmi? şuan gebelik yok ama???

15 Ekim 2008 17:31
Op. Dr. Seval Taşdemir
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Öncelikle bir kadın doğum uzmanına giderek muayene olmalsınız.Gerekli ise folik asit yazılır.

16 Ekim 2008 13:58
Op. Dr. Seval Taşdemir
Op. Dr. Seval Taşdemir Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 40396 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Regl 5 gün gecikti Op. Dr. Seval Taşdemir
Hamile kalma riskim Op. Dr. Seval Taşdemir
Adet duzensizligi Op. Dr. Seval Taşdemir
Yumurtlama dönemi Op. Dr. Seval Taşdemir
Endometrium Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Melis Koca
Op. Dr. Melis Koca Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Nesrin Büyükbayram
Op. Dr. Nesrin Büyükbayram Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Aysel Abdullazade
Op. Dr. Aysel Abdullazade Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Tuğrul Başar
Op. Dr. Tuğrul Başar Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Selver Kübra Akkaya
Op. Dr. Selver Kübra Akkaya Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube