ÜÇ
Soru Sahibi
15 Kasım 2006 00:00

sayın doktor bende yapılan tüm batın BT incelemesinde şu sonuçlar çıktı:1)

sayın doktor bende yapılan tüm batın BT incelemesinde şu sonuçlar çıktı:1) karaciğer ön lobda milimetrik boyutlarda sekel granülom kalsifikasyonu2) dalak ön kesimde dalak komşuluğunda 10 mm çaplı aksesuar dalak. doktorum bana dalakdakinin doğuştan olduğunu ve önemsiz olduğunu, karacüğerdekini de eskiden geçirilmiş enfeksiyon veya hastalık sonucu olduğunu önemsiz olduğunu söyledi. endişeliyim. bana yardımcı olabilirmisiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Küçükardalı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Aksesuar dalak önemli değil. Karaciğerdeki sekel granülom kalsifikasyonda önemli olmayabilir. Ancak size hangi yakınma ile tomografi çekildi ve diğer laboratuar incelemelerinde anormallik varmıydı yorum yapmak için bunlar gereklidir. Granülamatöz hepatite yolaçan ve başka sistemleri de igilendiren bazı hastalıklar var. Öyle bir olabilir. Varsa otahlil sonuçlarını bilmek isterim yada bir dahiliye doktoruna başvurabilirsiniz. Saygılarımla

15 Kasım 2006 00:00